استنسیل ابرو، برای زیبایی دختران بی ابرو

نقطه شروع برای ابروها
1. تمام موهای زیر ابرو را  با موچین بردارید.


2. اگر لازم است با تیغ ابرو موهای خیلی ریز زیر ابرو را که با موچین برداشته نمی‌شود، اصلاح کنید.


3.  اگر موهای ابرو بلند است، با یک برس ریمل آنها را به سمت بالا شانه ‌کنید. 


4.  حالا با قیچی ابرو که سر آن کمی زاویه‌دار است، موهای بلندی که با شانه به بالا از ابرو خارج می‌شوند را پیرایش کنید.


5.  اگر ابروهای خیلی نامرتبی دارید، یک‌بار هم آنها را به سمت پایین شانه کنید و موهای خیلی بلند را قیچی کنید.


چه موچینی بهتر است؟
برای برداشتن موهای اضافه از موچین‌های سرکچ استفاده کنید. ابروهای‌تان را برای پر نشان دادن به سمت بالا و برای نازک نشان دادن به سمت چپ و راست برس بکشید. برای اینکه ابروهای‌تان حالتش را حفظ کند از ژل ابرو استفاده کنید. بهترین موچین‌ها، موچین‌های نوک کجی هستند که قسمت انتهایی زبری دارند و گرفتن مو با آنها آسان‌تر است. برای کشیدن مو نباید محکم کشید. برای کنترل بهتر این عمل بعضی از موچین‌ها به حالت قیچی هستند. هر 2 یا 3 سال، وقتی نوک موچین کند شد، باید موچین خود را تعویض کنید. به کمک یک گوش پاک‌کن آغشته به ماده ضدعفونی یا الکل نوک آن را تمیز کنید. همیشه شب هنگام ابروی‌تان را بردارید تا قبل از شروع آرایش صبحگاهی آثارسرخی از اطراف ابرو محو شود.


کسانی که ابرو ندارند

گام اول


در این مواقع بهتر است زیرسازی ابرو بسیار خوب صورت گیرد پس در مرحله اول از واکس بی‌ر‌نگ برای تثبیت بیشتر مراحل بعد استفاده ‌می‌کنیم، این واکس‌ها با ایجاد چسبندگی بیشتر به ماندگاری آرایش ابرو کمک ‌می‌کند. ‌می‌توانید از رژ لب‌های ویتامینه بی‌رنگ هم برای این کار استفاده کنید.

گام دوم


بعضی سایه‌های ابرو توامان هم چرب است و هم برای رنگ‌آمیزی استفاده می‌شود. می‌توانید از سایه‌های چرب استفاده کنید که با تن رنگ پوست‌تان هماهنگی داشته باشد مثلا این رنگ مطابق با پوست این خانم در نظر گرفته شده است.

گام سوم


حالا از استنسیل مخصوص ابرو استفاده کنید. این استنسیل را روی بیس ابرو بگذارید و سپس با قلم مو مخصوص پودر هماهنگ با ابرو را روی ابرو بکشید، حرکت قلم مو باید آهسته و ملایم صورت گیرد.

گام چهارم


پودر بلوند طلایی؛ این پودر را در صورتی که محصول بالا را ندارید ‌می‌توانید استفاده کنید. بعد از زیرسازی با واکس یا رژ بی‌رنگ این پودر مخصوص را به کار ببرید مطمئنا نتیجه رضایت‌بخش خواهد بود.

به ابروها شکل دهید
قبل از این مرحله صورت را بشویید و هرگونه مواد آرایشی را از روی ابروها پاک کنید.

قدم اول


 ابرو را از ابتدا تا انتها به 3 قسمت تقسیم کنید. یادتان باشد حد و حدود تقسیم‌بندی برای افراد مختلف یکسان نیست. این تقسیم‌بندی به سه قسمت برای ۱-سر ابرو ۲- زاویه ابرو ۳-دنباله ابرو است.
طریقه پیدا کردن این 3 نقطه را می‌توانید با خط‌های فرضی که از بینی به سمت چشم می‌کشید همانند شکل پیدا کنید مثلا اولین نقطه خط عمودی است که از بینی به سمت ابرو کشیده می‌شود و...

قدم دوم


داخل ابرو را با سایه مخصوص پر کنید؛ از مداد پودری نقش‌دهنده ابرو هم می‌توانید استفاده کنید.

قدم سوم


خط بالا و پایین ابرو را با مدادی همرنگ با سایه بکشید تا قاب ابرو کامل شکل بگیرد.

قدم چهارم


 با یک برس گرد (از برس تمیز ریمل هم می‌توانید استفاده کنید) رنگ‌های ابرو را یکدست کنید و غیریکنواختی‌ها را از بین ببرید.

قدم پنجم


بالا و پایین قاب ابرو را با کانسیلر رنگ بزنید تا هم ابرو خود را بهتر نشان دهید و هم دور قاب ابرو کاملا تمیز شود.

قدم  ششم


با برسی نرم که سری گرد دارد کانسیلر اطراف ابرو را پخش کنید تا پوست این قسمت رنگ یکنواختی بگیرد.

قدم هفتم


یک ابروی درست و کامل بالای چشمان شما است.

چگونه استنسیل ابرو بسازید
این روزها استنسیل‌های ابرو در داروخانه‌ها و آرایشگاه‌ها موجود است اما اگر نتوانستید آن را پیدا کنید اصلا نگران نشوید چون خودتان به راحتی می‌توانید استنسیل مخصوص خودتان را درست کنید، با استفاده از فیلم‌های رادیولوژی که احتمالا در همه خانه‌ها پیدا می‌شوند می‌توان استنسیل ابرو درست کرد، یک ورق فیلم شفاف یا طلق را به اندازه یک مستطیل حدود 7×5 سانت با قیچی برش دهید. طبق اندازه علامت‌گذاری‌های ابرو(سه نقطه فرضی) شکل ابروی دلخواه‌تان را کمی بزرگ‌تر از اندازه طبیعی روی کاغذ بکشید، بعد خطوط دور مدل را با قیچی ببرید به طوری که وسط مدل‌تان خالی شود. بعد آن را روی کاغذ رادیوگرافی بگذارید و داخل مدل را که خالی بود با ماژیک ترجیحا سفید پر کنید. به این ترتیب مدل‌تان روی فیلم رادیو گرافی تقریبا نزدیک به اندازه ابروی خودتان منتقل می‌شود. حالا باید با یک وسیله برنده تیز مانند کاتر باز هم دور مدل را ببرید به طوری که وسط آن خالی شود؛حالا استنسیل ابروی شما آماده‌ است. 


از مداد ابرو استفاده نکنید
مداد ابرو ابتدا به تنه مو صدمه می‌زند و سپس ریشه مو را از بین می‌برد و اگر این استفاده به صورت مکرر باشد می‌تواند آسیب‌های بیشتری داشته باشد، در واقع مداد ابرو که رنگ را با فشار وارد مو می‌کند می‌تواند باعث ریزش و کم شدن ابروها ‌شود.
با استفاده مداوم و هر روزه از مداد ابرو ابتدا به تنه مو صدمه وارد می‌شود و سپس ریشه مو از بین می‌رود و اگر این استفاده همچنان ادامه پیدا کند آسیب‌ها هم بیشتر می‌شود، جالب است بدانید  با اینکه رنگ مو موجب ریزش نمی‌شود اما مداد ابرو نه تنها باعث ریزش می‌شود بلکه می‌تواند حتی از رویش مو نیز جلوگیری کند.
همچنین یادتان باشد استفاده از مواد آرایشی که کیفیت بالایی ندارد ریسک‌های التهابی را بالا می‌برد و می‌تواند ناقل عفونت‌ها باشد.علاوه بر اینها مواد آرایشی در حال حاضر مشکل‌های پوستی، حساسیت‌های شدید، خارش، التهاب‌های دور چشم و عفونت‌های دیگر را هم  ایجاد می‌کنند.
/ 0 نظر / 47 بازدید